Izgalmas és küzdelmes mérkőzésen győzött az MTK Törökbálint

Pénteken este az MTK Törökbálint csapatát fogadtuk bajnoki mérkőzésen. A tabella élmezőnyébe tartozó ellenfelünk egy nagyon jó nevekből és erőkből álló alakulat.

Az első negyed nyolcadik percéig, ugyan néhány ponttal de csapatunknál volt a vezetés. Ezután a második egység második percéig nem sikerült pontot szereznünk, viszont ellenfelünk egy 0-18-as szériát produkált. Az itt megszerzett hátrányból kezdtünk el felállni, és a gödörből magunkat a saját hajunknál fogva kihúzni. A harmadik egységben volt, hogy 4 pontra is megközelítettük ellenfelünket, de aztán ismét 10 pontra dagadt a különbség. A záró egységre azonban egy extra Drevenka kosárral fordulva újabb lendületet kaptunk és öt perccel a vége előtt már a Rátvay alakulatnál volt az előny. Két perccel a vége előtt egált mutatott az eredményjelző. Ekkor elkövettünk néhány hibát védekezésben, ennek eredménye három sikeres távoli kísérlet volt ellenfelünktől, amivel el is döntötték a mérkőzés sorsát.

Elveszítettünk egy mérkőzést, ismét néhány ponttal, ismét egy az élmezőnyhöz tartozó csapat ellen. Olyan apró hibákat követtünk el, viszont abból rengeteget, aminek a kiküszöbölése az élmezőnyhöz való tartozásunk kulcsa. A kezdő ötös tagjai hozták a mérkőzésen dobott pontjaink 95%-át. A padról jóval sikeresebbnek kell lennünk és ebben az esetben előre tudunk lépni a tabellán. Pappék ismét egy izgalmas és küzdelmes mérkőzést játszottak, ahol a közönségünk a végére nagyon jó hangulatot teremtett és jól szórakozott.

GYŐR-SZOL - Széchenyi Egyetem - MTK Törökbálint  73-78 (17-26, 13-15, 23-18, 20-19)
NBI/B férfi bajnoki mérkőzés
Győr, Egyetemi Csarnok 300 néző
vez: Szalai Zsolt, Kulcsár Tibor és Esztergályos Róbert

Rátvay Tamás: "Csapatunk még a legerősebb csapatokkal is tisztességgel fel tudja venni a "harcot". Nagyot harcoltunk, de sok apró ám jelentős hibát vétettünk. Cserepadunk nem sok lehetőséget kapott, így a pályán lévők nagyon elfáradtak a mérkőzés végére mind fizikailag mind fejben így voltak rossz döntéseink. A vereség ellenére is gratulálok a srácoknak nem sok hiányzott egy újabb meglepetéshez!"