A Kaszások jutottak a rájátszásba

Egri sikerének köszönhetően az Óbudai Kaszások csípték meg a negyedik helyet a Keleti csoportban, ezzel teljessé vált a rájátszás mezőnye. Az abszolút első helyet a Salgótarján szerezte meg, miután körömrágós végjátékban, egy időn túli büntetővel tudott győzni a Békés otthonában. Hasonlóan izgalmasra sikeredett a másik csoportgyőztes, a Veszprém utolsó fellépése is, a TF vendégeként csak a hosszabbításban tudták bebiztosítani a győzelmet.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - MTK Törökbálint 80-77 (21-19, 20-23, 12-18, 27-17)

Biztos negyedik helye ellenére nem sok kulcsember kapott pihenőt az utolsó körre az MTK vezetőedzőjétől, Szarvas Gábortól, Trepák nem öltött csak szerelést, illetve Horváth Kristóf játszott a szokottnál kevesebbet.

Az adódó lehetőséggel Szabó Tibor élt a legjobban, 17 pontot és 9 lepattanót kapart össze a palánk környékén, Boinitzer Dávid pedig dupla-dupláig jutott (11 pont, 11 lepattanó), ami majdnem sikerült Spiriev Olivérnek is dobott pont nélkül (11 lepattanó, 9 gólpassz).

A házigazdáknál azonban mindenki hadra fogható volt, a végül a győzelmet bebiztosító triplát elsüllyesztő Kovács Soma (17/6 pont, 11 lepattanó, 7 kiharcolt fault), valamint Nárai Bence (18 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 blokk) is dupla-duplázott, de Gombás és Ruják is eredményes játékkal járultak hozzá a végül hetedik helyen végző győrieknél.

Csaplár-Nagy Ervinék a középházban a Honvéddal kezdenek majd a kuparendszerű lebonyolításban, míg a Törökbálint a Salgótarjánnal néz farkasszemet a két győzelemig tartó párharcban.