Kedvcsináló meccs - Szezon eleji forma, de óriási izgalmak

Az NB I/B-s kosárlabda-bajnokság nyitánya igazi közönségszórakoztató mérkőzést hozott. Egyetlen szépséghibája volt a játéknak: a vendégek nyertek.

Veszprémi ESC–MTK 77:78 (18:23, 16:14, 16:15, 19:17, 8:9)

Sok hibával indított mindkét együttes, a vendégek távoli találattal a 3. percben 6:5-nél vették át a vezetést. A hazaiak kapkodva szervezték támadásaikat, aminek pontatlan befejezés lett a vége, 8. perc, 12:18.

A folytatásban sem változott a játék képe, legalábbis ami a vendégek állandó előnyét illeti. A házigazdák hullámzó teljesítménnyel hol felzárkóztak (14. perc, 25:26), hol pedig kissé leszakadtak. A félidőben 34:37 volt az állás. A hosszabb pihenőt követően az MTK időnként kihasználta a vendéglátók hibáit, és mivel nem minden akciónál tette ezt, ezért volt csak 36:43 az eredmény a 23. percben. A VESC azonban mintha megijedt volna a növekvő különbségtől (26. perc, 42:50), keményebb harcmodorra váltott, 48:50. Az utolsó tíz percben 53:52-nél, majd 60:58-nál is átvette a vezetést a Veszprém, ám az öldöklő küzdelem utolsó másodpercében Kováts saját térfeléről dobott találatára volt szükség a döntetlenhez, 69:69.

A hosszabbításban mindkét csapat rengeteget hibázott (náluk többet csak a játékvezetők vétettek), és végül az a csapat győzött, amelyiknek kevesebb energiája fogyott el a másik üldözésére.

A VESC rengeteg lehetőséget kapott az ellenféltől, a bíróktól, hogy megnyerje a mérkőzést, mégsem tudott élni vele, megérdemelt MTK-siker.

A vendégek szakmai irányítója az a Molnár István volt, aki számtalan sikert ért el a veszprémiekkel korábban. Ráadásul az MTK kulcsembere a szintén ex-veszprémi Szarvas Gábor, sőt az idén visszatért Szabó Balázs is a törökbálintiakat erősítette az elmúlt szezonban. Szóval pikáns meccs volt, idény eleji formával, azonban az izgalmak messze kárpótolták a közönséget a rengeteg hibáért.

Kovács Nándor: – Heroikus küzdelem volt, nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel.