Az MTK óriási győzelme első helyet ért Bonyhádon

Véget ért az NB I B alapszakasza, méghozzá több érdekes eredménnyel. Az MTK nem kis meglepetésre megnyerte a Nyugati Csoportot, miután idegenben verte meg nagyon a rivális Bonyhádot, a Debrecen pedig hozta a papírformát és biztosította továbbjutását a másik oldalon.

Bonyhád – MTK Törökbálint 71:86 (19:26, 21:22, 16:27, 15:11)

A törökbálintiak hétközi vereség ellenére a nyugati első hely volt a tétje a Bonyhád – MTK rangadónak. A vendégek hangolódtak rá jobban a derbire, az első hat dobásukat nem hibázták el, míg a saját gyűrűjüket bedeszkázták (2:15). A második negyed elejére nézett ki úgy, hogy a Bonyhád le tudja dolgozni kezdeti hátrányát (26:30), de Szarvas Gáborék megrázták magukat és újra nyolc-tíz ponttal vezettek.

A második félidőt is jobban kezdték a vendégek, Baross Kristóf pontjaival már majdnem húsz ponttal égett a listavezető Bonyhád (40:58). Faragó Péter próbálta menteni a menthetőt, de a hazaiak megközelíteni sem tudták az MTK-t, akiknél – a pápai mérkőzéssel ellentétben – a cserék is hozzá tudtak tenni a sikerhez. A negyedik negyed elején Csempesz Balázs triplájával már áthidalhatatlan szakadék tátongott a két csapat között (56:78). A hazaiak erejéből már csak arra futotta, hogy kicsit tompítsák a vereséget, de ezen a meccsen többen is adósak maradtak a pontokkal.

Az MTK oda-vissza verte a nagy rivális Bonyhádot, a mostani azért is nagy siker, mert két játékosa is hiányzott. A törökbálintiak ezzel a győzelemmel megérdemelten lettek a nyugati csoport bajnokai. A tolnaiak szintén pusztán három vereséggel abszolválták az alapszakaszt, ahogy a rájátszásba a keleti oldalról érkező MAFC is. Ennek a három csapatnak van a legtöbb esélye a bajnoki döntőbe kerülni, de mögöttük olyan gárdák sorakoznak, akik bármikor képesek idegenben is nyerni.

Bonyhád: Faragó (26/9 pont, 10 lepattanó, 7 kiharcolt fault), Hegedűs (6 pont, 11 lepattanó), Tömösváry (6 pont, 9 lepattanó).
Törökbálint: Szarvas (27/15 pont, 5 kiharcolt fault), Bódi (19/9 pont, 9 lepattanó, 8 kiharcolt fault), Wehner (16/3 pont, 5 kiharcolt fault), Baross (12 pont, 13 lepattanó).