Két veretlen maradt talpon

Már csak két veretlen gárda maradt a honi másodosztály küzdelmeiben, Keleten a Vásárhely, míg Nyugaton a Bonyhád vezeti hibátlan mérleggel a csoportját.

Sopron KC-Sportiskola - MTK Törökbálint 70-77 (22-18, 11-18, 17-16, 20-25)

A végén a rutin döntött a hét vége nyugati rangadóján a törökbálintiak javára. Az első szakaszban szinte végig az ekkor Szekeres és Rátvay vezérelte Sopron vezetett, a sérült Wehnert továbbra is nélkülöző  vendégek elsősorban Bihari betörései, büntetői révén próbálták tartani a lépést a hazaiakkal. A második  negyed egyértelműen a Bódi és a távolról remekül célzó fiatal Fülöp "húzta" vendég együttesé volt, a hazai csapat többször is "túlpörgött", létszámfölényes helyzetekben adták el a labdát a soproniak, s ahelyett, hogy ziccereket dobhattak volna - könnyű kosarakat kaptak.

A harmadik negyed hihetetlen hullámvasutazáshoz hasonlított, Török és Bus vezérletével előbb a Sopron, majd Szarvas és Bódi jóvoltából a Törökbálint mutatott be 6-0-s majd 7-0-s futást. Egészen a hajráig fej-fej mellett haladt a két csapat, a végjátékban azonban a soproniaknál Bus magára maradt, a vendégeknél pedig Hájer, majd Szarvas is beemelt kiélezett helyzetben 2-2 triplát, így az MTK Törökbálint egy remek meccsen megfosztotta veretlenségüktől a soproni fiatalokat.

Sopron: Bus (23 pont (11/11 büntető), 4 gólpassz), Rátvay (18/15 pont), Szekeres (12/3 pont, 4 gólpassz, 5 eladott labda), Török (9/3 pont, 11 lepattanó, 3 blokk)

Törökbálint: Szarvas (20/15 pont, 6 gólpassz, 3 szerzett, 4 eladott labda), Bódi (18/6 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Fülöp (11/9 pont, 3 lepattanó), Hájer (11/6 pont, 4 szerzett labda)