SMAFC: Gyenge játék után vereség

Ezen a hétvégén a 2. fordulóval folytatódott az NBI/B-s férfi kosárlabda bajnokság küzdelmei. A SMAFC-NYME az egy héttel korábbi hazai vereség után (SMAFC - Bonyhád 49-58) próbált idegenben javítani, míg a házigazda nem lépett pályára az 1. fordulóban.

A soproniaknál betegség miatt hiányzott Czukor és Berneczei, Balogh pedig pénteken derékfájdalmakra panaszkodott, ezért nem utazott el a csapattal Törökbálintra. Az MTK együttesénél nem sok változás történt a korábbi évekhez képest. A fiatal játékosokat a Szarvas-Wehner duó mellett az idén az A-csoportból elköszönő rutinos Bódi Ferenc egészíti ki.

A mérkőzés megnyitóval kezdődött, az MTK elnöke, Deutsch Tamás mondott beszédet a találkozó előtt. Ezen felül Vetési Imrére is megemlékeztek a mérkőzés résztvevői.

Idegesen kezdtek a csapatok, mind a két oldalon maradtak ki dobások. Bihari kezdte meg a pontgyártást hazai részről, Csaplár-Nagy vezérletével azonban előbb egalizált, majd a vezetést is átvette a SMAFC-NYME. Továbbra is sok hiba tarkította a játékot, de a negyed utolsó perceiben zónavédekezésre váltott az MTK, aminek köszönhetően labdaszerzések után könnyű kosarakat dobtak Szarvasék. Közel tíz pontos hazai előnnyel folytatták a csapatok.

A folytatásban sem találta a ritmust Barlai Tamás és Horváth József legénysége, Herczeg távoli kosarán kívül csak eladott labdákat és kihagyott dobásokat lehetett feljegyezni a vendégeknél.  A házigazdánál ugyan akadtak hibák, de hol Wehner, hol Szarvas dobta át a soproniak zónáját. Így állandósult a 13-14 pont körüli különbség a felek között. A negyed végén Jávor ugyan gyorsan szerzett öt pontot, de így is 42-30-as állással mehettek a nagyszünetre a csapatok.

A második félidőben gyakorlatilag lemásolta a Bonyhád elleni teljesítményét a SMAFC-NYME. Az MTK a negyed közepén egy 12-0-s sorozatot produkált, ami eldöntötte a találkozót. A soproniak újfent nem tudtak mit kezdeni az agresszív védekezéssel, támadásban zóna ellen pedig nem jöttek be a távoli dobások.

MTK Törökbálint – SMAFC-NYME 84-59 (22-14, 20-16, 27-13, 15-16)

SMAFC: Szlávik 5/3, Ugaros 16/3, Nagy 4, Herczeg 6/6, Csaplár-Nagy 14. Csere: Jávor 5/3, Vesztergom 7, Dobrovics, Bali 2, Horváth. Edző: Barlai Tamás, Horváth József

MTK: Szarvas 11/3, Bódi 14, Wehner 21/9, Bihari 7, Baross 2. Csere: Hájer 9/3, Fülöp 8/3, Radovics 5/3, Horváth B. 4, Major, Mostbacher 3, Tóth. Edző: Molnár István

Barlai Tamás: A harmadik negyedben megint sikerült beragadnunk az öltözőben. és nem tudtuk azokat a taktikai előnyöket kihasználni, amik benne lettek volna a játékban. Sajnos sokszor bután és fejetlenül játszottunk.