Sokkal jobb volt nálunk az MTK

Pont olyan nehéz volt az NB I./B 3. forulójának mérkőzése, mint amilyenre számítottunk. Ellenfelünk, az MTK-Törökbálint csapata sokat erősödött, hiszen az eddig sem gyenge - Szarvas Gábor, Wehner Zoltán, Bihari Máté nevével fémjelzett - alakulathoz érkezett a tavalyi magyar bajnok Bódi Ferenc, az Albacomptól, valamint a korábban a szegedieket erősítő, korosztályos válogatott Hájer Ádám.

BUDAFOK - MTK-Törökbálint 64-100 (19-25; 9-18; 12-36; 24-21)

A mérkőzés első öt percében még álltuk a sarat a gyorsan és precízen játszó ellenfelünkkel szemben (10-10), de után elléptek tőlünk, és a negyed végére már 6 ponttal vezettek. A következő két játékrészben ellentmondást nem tűrő sebességre kapcsoltak a törökbálintiak, és Szarvas, Wehner, Bódi, Hájer vezérletével 40 pontos előnyt szereztek. Az utolsó negyed közepére majd 50 pontra (52-100-ra) nőtt a különbség, de a hajrában végül is egy 12-0-ás budafoki rohanással sikerült kozmetikázni az eredményen.

Ellenfelünk teljesen megérdemelten nyert ilyen különbséggel is, gratulálunk nekik. A budafoknál egyik fiatal játékosunk, Fleck Bálint játékát lehet kiemelni, aki 18 perc alatt dobott 14 pontot, leszedett 6 lepattanót és "kiosztott" 2 blokkot. Néhány nap múlva a Hepp Kupa 2. fordulójában újra összecsap a két csapat.

Az U23-as mérkőzésen is a törökbálintiak diadalmaskodtak, miután 17 pontos különbséggel, 64-81-re legyőzték a mieinket.