Saját pályáján szakadt meg a Nyíregyháza nagy sorozata

Az eddig idegenben nem igazán vitézkedő MAFC vetett véget a Nyíregyháza 9 mérkőzéses győzelmi sorozatának a férfi másodosztály piros csoportjában. Az éllovas Veszprém egy extra negyedet hozva, 100 pont fölé jutva győzte le a BKG csapatát és egy negatív széria is megszakadt, 6 vereség után tudott győzni a Vasas - a Budafok volt az "áldozat". A "feljutók" küzdelmes meccsén a Baja legyőzte a Salgótarjánt, a Honvéd hosszabbítás után tudott nyerni Nagykőrösön, a Miskolc pedig a későn hajrázó TF-BP otthonában aratott értékes győzelmet

MTK - Elite Basket - PVSK Cargate 97-72

A 33-12-re megnyert 3. negyedben mutatott nevéhez méltó "elit" játékának, a 43-31-re megnyert lepattanózásnak, valamint főleg Takács András (30/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Nagy Szabolcs (12/6 pont, 4 lepattanó) és Jakab Péter (12/3 pont, 6 lepattanó, 10 gólpassz) eredményes, hatékony játékának köszönhetően biztosan verte az MTK a Veljko Dragasevic (16/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Riskó Dávid (16 pont, 7 lepattanó)-Bíró Levente (13/3 pont, 3 gólpassz) trió vezette pécsi fiatalokat.