Aranyos Olaj parádé

A Szolnoki Olaj az első negyedben 7 hármast dobva a félidőre eldöntötte a bajnoki cím sorsát, s a végén már kiengedve is simán nyert a Falco ellen. Trotter pedig elköszönt Szolnoktól.

ILYEN ELSŐ NEGYEDRŐL ÁLMODHATOTT AZ OLAJ

A mérkőzés elején a Falco remekül tartotta magát, sőt, többször vezetett is. Szabó Zsolt hármasára Báder válaszolt, de a triplákat nem ő, hanem Horváth Ákos, majd később Brandon Gay szórta stílszerűen hármasával! Nem vicc, a Szolnok két vajkezű embere egyaránt 3-3 trojkát hintett be nem egészen 10 perc alatt. Így a sárgáknál Szabó hiába vitte hátán csapatát (6 pont pár perc alatt) a Falco előnye csak a negyed közepéig tartott (10-12), utána hengerelt az Olaj.

Trotter Obie naná, hogy egy hármassal először a vezetést vette vissza mint kiderült később véglegesen, majd erre pakolták rá a többi kosarat a társak. A Falco nem támadott rosszul, ám gyatrán védekezett, illetve a hazaiak dobtak elképesztő formában.

Amikor Gay egymás után három (ez kultikus szám a mai meccsen, úgy látszik) egymás utáni alkalommal is betalált (a változatosság kedvéért egyszer közelebbről, egyszer távolról, egyszer meg zsákolt a fiú), már 33-21 volt az állás.