Az utolsó negyedben kaptak ki Lóránték

Nehéz mérkőzésre utazott Valenciába Lóránt Péter együttese, a Lagun Aro. Mindkét csapat jó formában készülhetett, hiszen a vendégek legutóbbi 9 meccsükből 8-at behúztak míg a Valencia az Európa-kupa mellett a bajnokságban is összekapta magát. Előbbiben a legjobb 16 között található csapatok közül elsőként jutott be a legjobb 8 közé, kedden az igen erős Nymburkot legyőzve.

A folytatásban is maradt lendületben a Lagun Aro, Doblas és Panko pontjaival a 17. percben 30-24-re vezettek. A hazaiak rendre pontatlanul céloztak a triplavonalon túlról, és ha nem eredményes a palánk közelében Faverani, akkor a vendégek – akik szintén elég sokat hibáztak ebben a játékrészben – nagyobb előnyre is szert tehettek volna. A center azonban szinte egymaga hozta vissza a Valenciát: így igen halovány második negyed után 28-30 állt az eredményjelzőn.