Cibona-Buducsnoszt és Olimpija-Maccabi

Egy remek meccset már játszottak hét közben, és a hét végén is több érdekes összecsapás várható az Adria-Liga következő fordulójában.

Radnicski Siroki 86-93 (16-28, 26-17, 17-24, 27-24)
Hét közben egy a 15. fordulóból elhalasztott összecsapáson a Siroki remek mérkőzésen bravúros győzelmet aratott az utóbbi hetekben parádézó Radnicski otthonában. A vendégek az első negyedben szédületes támadójátékukkal jelezték: győzni érkeztek Kragujevacra. A hazaiak felvették az eléjük dobott kesztyűt, a második negyedben a Radnicski parádézott, s szorossá tette a meccset. A harmadik negyed ismét a bosnyák gárdáé volt, amely a záró szakasz hatalmas dobópárbajában végül 7 pontot megőrzött előnyéből, s nyerni tudott. Fontos tényezője volt a vendégek sikerének a jobb büntetőzés 20/24 ill. 16/25. A két középcsapat meccse remek hírverése volt az Adria-Ligának.
Érdekességek a statisztikából.
Radnicski: Scott (28 p., 8/12 dupla, 1/3 tripla, 9/14 bünt., 4 lep., 2-2 gp és szerz, 3 ea, 10 kih. fault), Simon (21 p., 8/11 dupla, 0/1 tripla, 5/9 bünt., 8 lep., 4 szerz., 3 blokk), Markovics (15 p., 2/5 dupla, 3/5 tripla, 2/2 bünt., 8 gp., 5 szerz, 4 ea.), Pavkovics (15 p., 5/9 tripla,