Cibona, Partizan: vereség

Fekete hétvégéjük volt a zágrábi együtteseknek mind a három kikapott, s a védő Partizan is vereséget szenvedett az Adria-Liga múlt hét végi fordulójában.

Crvena Zvezda Cibona 80-67 (17-18, 26-16 20-15, 17-18)
A 3500 néző előtt lejátszott nosztalgia rangadón az első negyedben még fej-fej mellett haladtak a felek. A második szakaszban aztán a remek támadójátékkal kirukkoló hazaiak elhúztak. A térfélcsere után küzdelmes játék mellett tovább nőtt a belgrádi együttes előnye, amely a két középső negyedben nyújtott játékával biztosan nyert.
Érdekességek a statisztikából:
Zvezda: Thomas (17/6 p. 11 lep., 3-3 szerz. és ea.), Szubotics (14/3 p., 5 lep.), B. Popovics (10/3 p., 4 gp., P. Popovics (9 p., 7 lep. (5 támadó)).
Cibona: Barbour (13/9 p., 3 lep., 4-4 gp. és ea.), Rudez (12/9 p., 4 lep.), Khalid (10/6 p., 5 gp., 3 szerz.).
Zlatorog Radnicski 65-79 (9-15, 10-22, 19-22, 27-20)
A Radnicski az első félidei jó védekezése révén 20 perc alatt eldöntötte a mindössze 250 néző előtt lejátszott meccset. Az első félidőben az a kevés Zlatorog-drukker  is csak pironkodhatott, szomorkodhatott, hiszen a kedvencek mindössze 19