Dumerc diadalra vezette a franciákat

Bár Erika vezérletével a brazilok 5-0-lal nyitottak, a szakasz közepén 15-11-re már a franciák vezettek. A negyed hajrájában aztán a brazilok szinte állva hagyták riválisukat. Az üldözőverseny a második negyedben is folytatódott, a brazilok időnként 5-6 ponttal megléptek, de a franciák többször is mint Dumerc eredményessége révén a élidő végén is utolérték őket.

Térfélcsere után annyit változott a helyzet, hogy az üldözöttből üldöző lett, azaz ekkor már többnyire, ha csak minimális különbséggel is, de már inkább a franciák vezettek, s a brazilok rohantak utánuk. A szakasz végén 3 pont volt az európai együttes előnye. A franciák a negyedik negyed elején mérték a döntő csapást a brazilokra, 3 és fél perc alatt egy Dumerc triplára és két Miyem duplára alapozva eg 11-4-es rohammal 10 ponttal megléptek s innen már nem volt visszaút, összességében a franciák küzdelmes meccsen a vártnál talán valamivel könnyebb győzelemmel kezdték meg olimpiai szereplésüket.