Egri negyedik hely és Olaj győzelem a Dobó Kupán

Vasárnap délután rendezték a helyosztó mérkőzéseket az EKF sportcsarnokában. Az első találkozón a házigazda a korábban szintén a B csoportban szereplő Jászberény együttesével játszott a bronzéremért.

Az első negyedben nagy elánnal estek egymásnak a csapatok, szépen estek a kosarak, azonban a vendég alakulatnak sikerült elhúznia nyolc ponttal. Sokkal visszafogottabb volt a második játékrész, de sajnos ezúttal sem tudtunk közelebb kerülni, sőt még két pontot ráhúzott az ellen a félidőre, így kerek 50-40 volt az állás. A második félidőben a sok cserével játszó egriek továbbra sem találták az ellenszerét a jászberényiek támadásának, akik a dobásaik terén igen jó napot fogtak ki (sajnos). Az utolsó etapban még volt egy hazai fellángolás, amikor is tíz ponton belülre jöttünk, azonban „győzött az osztálykülönbség” és így a JKSE szerezte meg a harmadik helyet a tornán. Az HÉSZ-eseknek semmi oka a szomorkodásra, hiszen fontos állomása volt ez a torna a felkészülésüknek és ügyesen helytálltak az első osztályú csapatok ellen.

Dobó István Kupa, bronzmérkőzés

Jászberényi KSE – EKF-Eger-HÉSZ SE 90-72 (32-24, 18-16, 22-18, 18-14)

Jászberény: Madár 22/15, Horti 12, Molnár 3/3, Szabó P. 10/6, Dramicsanyin 11/6. Cserék: Rác 10, Szögi 8, Török 7, Varga 5/3, Solevic 2, László.

Eger: Krasznai 13, Máté 12, Szarvas 9/3, Kováts 9, Zsemlye 8. Cserék: Erdei 8, Jakab 8/3, Klepej 3/3, Szerdahelyi 2, Varga 2, Farkasinszky, Baumann.

A Dobó Kupa döntőjében ezúttal a Debrecen és a Szolnok meccselt. Ez a mérkőzés sem hozott meglepetést, sőt meglepetésül az elég gyengén kezdő Factum játéka szolgált, akik mindössze 18 pontra voltak képesek az első félidőben. Az Olaj kőkemény védekezésén nem nagyon volt esély áthatolni és támadásban sem volt gyakran ellenszere a fiatal, mindössze nyolc bevethető főt számáló debreceni csapatnak.

Dobó István Kupa, döntő

Szolnoki Olaj KK – Factum Sport Debrecen 88-61 (22-13, 30-5, 15-20, 21-23)

Szolnok legjobb dobói: Mándoki 21/6, Watson 20/9, Simon 14/9, Csákvári 10.

Debrecen legjobb dobói: Kovács 21/9, Varga 10.

A Dobó István Kupa végeredménye:

1.       Szolnoki Olaj KK

2.       Factum Sport Debrecen

3.       Jászberényi KSE

4.       EKF-Eger-HÉSZ SE

Az egri csapat előreláthatólag szeptember 7-én Tiszaújvárosban játssza következő felkészülési mérkőzését, majd egy hétre rá hazai környezetben fogadja a tiszai Phoenix KK-t. A hónap végén a Budapest Honvéd felkészülési tornájára látogat a csapat.