Euroliga: Negyeddöntők - 2. kör (1.)

Érezhető volt a különbség az Euroliga negyeddöntős párharcainak második mérkőzésein a nyitányokhoz képest, a csütörtöki játéknapon kő kövön nem maradt, totális harcot hozott a Panathinaikosz Maccabi Tel-Aviv ütközet és a Barcelona UNICS Kazany csata is. Szerencsére mindkét derbit láthattuk a DigiSport, illetve a DigiSport Plus csatornák jóvoltából, most idézzük is fel, mik voltak a legfontosabb momentumok a két fantasztikus mérkőzésen!

Panathinaikosz (görög, 1 1) Maccabi Tel-Aviv (izraeli, 1 1) 92 94 (24-20, 19-20, 15-20, 25-22, 9-11) - hosszabbítás után

Már ott megvolt az első meglepetés, hogy Demond Mallet mellett a másik nagy betliző, Szofoklisz Szkorcanitisz sem kezdett a vendégeknél. Noha továbbra is úgy véljük, hogy idén van érezhető minőségi különbség a két óriásklub csapatai között, ám az első találkozó nagy differenciája után az ilyenkor törvényszerű momentum vándorlás megint döntő tényezővé lépett elő. Ahogy Rádonyi Kristóf, a találkozó kommentátora fogalmazott, az első félidő üldözőversenye után nagyot változott a helyzet, a fiatal Ohayon bátor játékával át tudta venni a vezetést az izraelieknek 38 39-nél, és innen egy egészen más összecsapás vette kezdetét. A 15 pontos Euroliga-karriercsúcsot felállító és