Európa-kupa: a Valencia már a 8 között

A Valencia jutott elsőként (és eddig egyetlenként) az Európa-kupa negyeddöntőjébe. Az orosz Khimki elszenvedte első vereségét az egész sorozatban! Az L-csoportban továbbra is bármi megtörténhet.

I-csoport:

Egy hete a Valencia De Colo parádéjával (32 pont) tudott nyerni Csehországban. A francia kiválóságnak ezúttal kevésbé ültek a dobásai, ám ezt ellensúlyozva azért kiosztott 10 gólpasszt. Sokáig úgy tűnt nagyon sima meccs lesz, hiszen a Valencia már 17 ponttal is ment az első félidőben. A Nymburk 68-57 után azonban egy 10-0-ás rohamot produkált. Pumprla triplája 6 másodperccel a vége előtt pedig már az egyenlítést jelentette (72-72). San Miguel ugyan csak az egyik büntetőjét értékesítette, de Lamayne Wilson kétpontosa kimaradt, így nyert és elsőként jutott a legjobb 8 közé a Valencia.