Folytatódott a Győr győzelmi sorozata

Péntek este sem szakadt meg a győzelmi sorozatunk. Hazai pályán ismét rangadót nyerve, a hetedik győzelmünket szereztük zsinórban. Kozma Tamás tanítványai a veszprémi egyetemistákat fogadták az Egyetemi Csarnokban.

A mérkőzésen több kiemelkedő teljesítményt láthatott a nagyérdemű nálunk Pankár, Hegedűs, Simon és Horváth, míg náluk Nagy, Kovács, Faragó és Fekete termelte a pontokat. A mérkőzésen ismét igazi csapatként küzdöttünk a jól szervezett és védekezésében "nagyon kitalált" vendégeink ellen. Védekezésben ugyan csúsztak be hibák, amiket a későbbiekre javítanunk kell, de összességében a Kozma csapat kezében volt végig az irányítás, a folyamatos szoros eredmény ellenére is.

A mérkőzést alapvetően a döntetlennel zárult első félidő utáni harmadik negyedbeli jó védekezésünk határozta meg. Ugyan a záró etapban egy négy perces veszprémi rohanás visszahozta ellenfelünket a mérkőzésbe, de a végjátékban higgadtságunk győzelmet eredményezett. A mérkőzés végjátékában már nem a győzelem ténye volt a kérdés, hanem az, hogy sikerül-e több ponttal győzni, mint amennyivel kikaptunk idegenben. Tizenegy pontos vezetésünknél 1.7 másodperccel a vége előtt Faragó Péter az ellenfél rutinos játékosa sikerrel "adott el" egy érintkezést a sokat hibázó játékvezetőknél, aminek eredménye három sikeres büntető lett, ami nyolc pontos különbséget hozott a végére. Ez azt jelenti, hogy a jelenleg nagyon egyforma két csapat ugyanolyan különbséggel győzte le egymást egy-egy alkalommal.

GYŐR-SZOL-Széchenyi Egyetem - Veszprémi Egyetem SC 89-81 (22-21, 26-27, 20-8, 21-25)