Fontos meccset nyert a Factum

Mindkét együttesre létfontosságú találkozó várt: a vendég somogyiaknak a legjobb nyolc közé jutásért küzdenek, míg a Factum az osztályozót kívánja elkerülni. A hajdúságiak a Jászberény elleni sikerrel alapozott, a KKK viszont két papírforma vereséggel érkezett meg már a pénteki napon Debrecenbe.

Moore és Szabó révén igyekezett a második negyed elején fordítani a Factum. A 13. percben 25-23-nál át is vette a vezetést a hazai csapat, Ingram első pontjai után pedig már időt is kért Fekete Ádám. A játékrész derekán ennek meg is lett az eredménye, ugyanis Kutasi triplájával visszavette a vezetést a Kaposvár (29-30). A jó napot kifogó Ahelegbe pontjai után a hazaiak spanyol mestere volt kénytelen magához hívnia játékosait. Megállt támadásban a Factum, igaz a somogyiak sem céloztak túl sikeresen. Fekete Ádám a félidő vége előtt még időt kért egy figura erejéig: Ahelegbe pedig betalált,