Formalitás lesz a visszavágó

Nem mondhatni, hogy ritkán ad egymásnak az Albacomp és a Kaposvár „randevút” a Magyar Kupában, ugyanis az elmúlt évtizedben többször is egymással hozta össze őket a sors. A kaposváriak értelemszerűen a 2004-es fehérvári döntőre emlékeznek jó szívvel, akkor többek között Simon Balázzsal és Dzunics Braniszlavval a soraikban szerezték meg a kupagyőzelmet. A többi fellépésen viszont az Alba-drukkerek örülhettek, így volt ez többek között 2005-ben és 2007-ben is.

Ezúttal egyik fél sem várhatta nagyon kedvezően a meccset, hiszen a Kaposvár két, az Albacomp pedig három vesztes meccset tudhatott a háta mögött a bajnokságban. A kupa előző körében viszont mindkét együttes kettős győzelemmel jutott tovább a PVSK illetve a ZTE ellen.

Simon ziccere után Lekli volt némi meglepetésre eredményes távolról, de a kaposvári centeren Keller harcolt ki egy 2+1-es szituációt. A hazaiak pontatlanul céloztak, ugyanakkor számolatlanul szedték a támadólepattanókat. 9-6-os állás után Hollis és El-Amin is triplát szórt, így Fekete Ádám rögvest időt kért. A 7. percben Leklit kellett levinni egy Keller utáni ütközés miatt, érkezett a helyére a fehérvári nevelésű Dávid Gergely. Simon hármasa után hamar 10-re nőtt az Alba előnye (20-10), amelyet Keller vezetésével meg is őriztek a negyed végéig. Sőt Dzunics időkérése után Hollis még az utolsó pillanatokban zsákolhatott.