Győzelmet ért a győri hajrá

Utolsó negyedbeli remek teljesítményével a Győr nyerte az FTC elleni zöld-fehér rangadót. Nagy csatában nyert a Cegléd a Szekszárd ellen. A Sopron, a Pécs és a ZTE is magabiztosan nyert hazai pályán. Összefoglaló a forduló mérkőzéseiről.

ZTE NKK – Bajai NKK 94-66 (28-17, 24-12, 18-19, 24-18)

Az első negyedben sokáig haladtak fej-fej mellett a felek, aztán a 9. percben Zsovár öt pontjával meglépett a Zalaegerszeg (23-14). Ekkor már a pályán volt a hazaiaknál a friss igazolás Vida Anna is. A 12. percben Bozóki duplája egy 19-3-as ZTE „rohanást” zárt le, de Szalay Virágék ekkor már a húsz pontos határt ostromolták.  Ezt már a félidőre át is léptek (52-29), így tulajdonképpen húsz percnyi játékkal el is dőlt a találkozó. A folytatásban többször is igyekezett ugyan közelebb férkőzni a bajaiak, de a ZTE sima győzelmét így sem fenyegette veszély.

Érdekességek a statisztikából:
ZTE: Szalay
(19/3 pont, 7/7 kétpontos, 10 gólpassz, 5 lepattanó, 5 labdaszerz., 7 eladott labda), Szélesy (13 p., 5 lep., 2 blokk), Bukovszki (20/9 p., 3/4 tripla), Varga Zs. (14 p., 6 lep.).
Baja: Szepsi
(18/6 p., 7/9 mezőny, 4 gólp.), Bozóki (13/3 p., 4 lep.), Scsekics (12/6 p., 2/9 mezőny, 10 eladott labda 5 fault).