Hepp Kupa: botrányos meccsen kaptunk ki

Nem sikerült a döntőbe jutni kosarasainknak a Hepp Kupa sorozatban, ahol is az elődöntőben a Salgótarján együttese volt az ellenfél, egy nem egyszerű mérkőzésen.

A nagy összecsapást mindkét csapat várta már, hiszen a decemberi bajnoki mérkőzésen is parázs mérkőzést játszottak. Ez a mérkőzés azonban kicsit nehézkesen indult, amiből az Eger jött ki jobban és sikerült már 10 pontra is növelni előnyüket. Az SKSE csapata azonban egyre jobban közelített ellenfeléhez, akik a második negyedben kénytelen voltak megválni Zsemlyétől és Mátétól fault problémák miatt. 34-30-as állásnál egy téves bírói ítélet miatt Erdei először személyi, majd reklamálásért technikai hibát is kapott, amely elindított egy olyan lavinát, amire senki sem számított. Az eddig is az egri csapatot és edzőjüket trágár szavakkal illető tarjáni drukkerek közül az egyik az egri szurkolók között tűnt fel és provokálni kezdte azokat, ami egészen tettlegességig is fajult. Ezután nemsokkal egy másik tarjáni fanatikus is megjelent és a provokáció már nem állt meg a nézőtéren, az egri játékosok is érintve lettek. Így Váczi Péter edző csapata biztonsága érdekében jobbnak látta, ha elhagyja a pályát, mivel egyik incidenst sem sikerült a helyi biztonsági szerveknek megfelelően kezelni. A szövetségi sporttársak "meggyőzésére" azonban kb 20 perc szünet után folytatódott a mérkőzés. Az Eger sajnos ekkor már megtörve és pontatlanul játszott, érthető módon, melyet ráadásul a bírói hármas egyoldalú, közel kétszer annyi egri hiba megfújása is tetőzte.

Váczi Péter mondatai a mérkőzésről:

"... pontosan azért vonultunk be az öltözőbe, mert a biztonságiak semmit nem tettek azzal a két tarjáni "szurkolóval", akik betörtek a szektorunkba és több embert megrángattak és volt, akit meg is ütöttek, köztük a lelátóról lenyúlva az egyik játékosunkat is! Ezért jobbnak láttuk levonulni, mert senki nem tett semmit a biztonságunk érdekében és valamit tennünk kellett. Nem is jöttünk volna vissza a pályára, ha egy szövetségi alkalmazott nem fenyeget meg minket azzal, hogy ha nem jövünk vissza akkor súlyos büntetést kapunk. Ekkor az eredmény 34-30 volt a Tarjánnak és teljesen szoros volt a meccs. A visszatérésünk után már nem volt sportértéke a mérkőzésnek. Egyébként a mérkőzés ellenőre azzal nyugtatott minket, hogy a két verekedő szurkolót kivezették a csarnokból. Nos ezek után pár perc múlva újra feltűntek a lelátón. Ezzel a két balhézó "szurkolóval" a mérkőzés után újra találkoztunk az öltöző folyosón! Az egyikük akkor is verekedést próbált provokálni... Ma nem a kosárlabda volt a főszereplő. Utolsó szó jogán pedig azt mondanám, hogy bőven nincs ennyi a két csapat között. Amennyiben ez a mérkőzés normális keretek között megy le akkor győzelmi esélyeink lehettek volna."

Konecranes Salgótarjáni KSE - EKF-Eger-HÉSZ 88 - 65 (20-23, 25-13, 24-12, 19-17)

Salgótarján, Hepp Kupa elődöntő

Salgótarján: Surmann P. 12, Sebők 8, Kocsis 2, Hartvich 16/3, Godena 15. Csere: Surmann G. 5/3 , Likár 17/9, Gorszkij 7, Kiss 3, Szabó 3/3, Stork -.

Eger: Krasznai 14/3, Erdei 14/6, Máté 9/3, Kováts 4, Zsemlye 12. Csere: Farkasinszki -, Szarvas 4/3, Baumann 2, Szerdahelyi 2, Dongó 2, Jakab 2, Gábriel -.