Hiába vezettünk szinte végig

Kora délután, nem kis meglepetésre Ausztria biztosan 75-57-remegverte Izraelt, s ezzel még nagyobb lett a tétje a csoportban a  nyitó napon diadalmaskodó két csapat, a magyar és a portugál csatájának.

A mieink az előző meccshez képest jóval magasabb szerkezetű ötössel kezdtek. Az első percekben a pontok helyett a személyi hibákat gyűjtögették az ideges  ifjú kosaras hölgyek. Több, mint 3 perc elteltével  a csereként beálló Nagy Dóra megszerezte a mieinknek a vezetést Ferreira rögtön egyenlített. Támadásban továbbra is kapkodtak, rosszul dobtak fiataljaink. Edző kettősünk sokat cserélt. Gorjanácz bejött s szinte azonnal dobott egy triplát, s újra a mieinknél volt az előny. Ahhoz képest, hogy a negyed közepén 2-2 volt az állás, a szakasz második felére megélénkült a játék. Ahogy Izrael ellen, most is a magyar csapaté volta nyitó szakasz hajrája, Miháczi két duplája zárta a szakaszt, amelynek végére 8 pontos előnyt szereztek lányaink. Hat portugál ponttal