Hoppolók és Koppolók (vol 22.)

1. Juhos LeventeAlbacomp Fehérvár

Nehéz jelzőket találni a fehérváriak 20 éves játékosának szombati játékára. Az eddig jobbára percember szerepet betöltő magasember 20 perc (idei legtöbb) játéklehetőséget kapott Dzunics Braniszlavtól. Ha már megkapta, akkor vastagon élt a lehetőséggel. Ámulatba ejtette a szurkolókat magabiztossága, és az Alba győzelmére az ő teljesítménye tette fel a koronát. Hatalmas karriercsúccsal zárt, elképesztően nagy estéje volt. 22/12 pont, 10-ből 9 mezőnyből, 9 lepattanó, 1 eladott labda, 1-1 gólpassz és blokk került a statisztikájába.

2. Jermaine Thomas Kis – Rába menti Takarék SKC

Thomas a Körmend – Sopron meccs hőse lehetett volna, ha az SKC behúzza a találkozót. Az egykor piros-feketében pattogtató irányító 16/12 pontos első negyedet produkált és nagyszerű teljesítményével egészen a mérkőzés záró 5 percéig meccsben tartotta együttesét. Ide legjobbját nyújtva jutott el 30/15 pontig (14-ből 9 mezőnyből, 8-ból 5 tripla), 4 lepattanóig, 11 kiharcolt faltig és 1 gólpasszig. Mérlegét csupán 2 eladott labda csúfította.