Ismét az 1. helyen, de nehéz lesz az utolsó két mérkőzés

Tegnap este a Vásárhely csapata vendégeskedett Egerben, és habár a meccs színvonala hagyott kivetni valót maga után, az EKF-nek sikerült az újabb győzelem megszerzése.

A mérkőzés elejét az egriek ügyesen kezdték, hiszen pár pontos vezetést mutatott a kijelző, azonban nem állt össze megfelelően a védekezésünk, így vásárhelyi vezetéssel ért véget az első játékrész. A folytatásban sem volt dicsérhető a védekezés, azonban egy igen pontgazdag negyedet produkálva (30 pont) ismét az EKF-nél volt az előny, akik így egy szerény 6 pontos pozitív különbséggel vonulhattak a nagy szünetre.

A második félidő gyakorlatilag az első ellentetjét hozta: amennyire feljavult a védekezésünk, annyira pontatlanabbak voltak a támadások. Nem ültek ezen a mérkőzésen sem a három pontosok (18/5), amelyek korábban a csapatunk "nagy fegyverének" számítottak. Habár az ellenfél még többször is kísérletet tett közelebb férkőzni vendéglátójukhoz, ennek ellenére a záró etapban már bizonyossá vált, hogy megvan az újabb győzelem. A végeredmény: 80-69.

Érdekesség, hogy Jakabon kívül minden egri játékos pályára lépett, és a csereemberek ügyesen oldották meg a rájuk ruházott feladatokat. A mérkőzésen igen sok fault is született (az egrieknél minden pályára lépett játékosnak volt legalább egy), és a technikai faultok kiosztásával sem fukarkodtak a játékvezetők. Az újabb egri győzelem és az MTK salgótarjáni veresége egyben azt is jelenti, hogy ismét a tabella élére kerültünk, azonban két igen nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen közvetlen üldözőink vendégeként szerepelünk a következő két hétvégén. Ami jól látszik, hogy egyelőre nem sikerült megfelelően pótolni Mátét, és hogy a szombaton mutatott teljesítményünknél sokkal jobban kell küzdeni és játszani, mert csak úgy lehet esélyünk a minél jobb helyezéshez.

EKF-Eger-HÉSZ SE - EnterNet Vásárhelyi KS 80-69 (18-21, 30-21, 17-17, 15-10)

Eger: Erdei 16/6, Kováts 11, Zsemlye 10, Krasznai 8, Baumann. Cserék: Klepej 9/6, Szerdahelyi 7, Dongó 6, Gábriel 6/3, Szarvas 5, Farkasinszki 2. Edző: Váczi Péter.

Vásárhely: Vas 17/9, Czibere 13, Szilágyi 11, Kukla 10, Utasi 3/3. Cserék: Mócsai 13, Schéda 2, Vejinovics, Grezsa, Kiss. Edző: Dr Elek András.