Kanizsa KK: Gyõzelem a mumus otthonban

Az elmúlt évek tapasztalatai alapján már a mérkõzés elõtt egyértelmû volt: fõvárosi mumusa otthonában nem lesz egyszerû dolga a gépgyáriaknak. Ez a tézis már az elsõ negyedben beigazolódott, ugyanis a hazaiak könnyedén érték el kosaraikat, míg a vendégek enervált támadójátékuk következtében tetemes hátrányt szedtek össze.
A második etapban folytatódott a látogatók vesszõfutása, továbbra is a vendéglátók uralták a játékot, s a zalaiak felzárkózási kísérleteit rendre visszaverték. A félidõre kialakult 41-25-ös állás nem szolgált túl sok bíztatással a második félidõre.

Fordulás után nyomban egy hárompontossal duzzasztotta 19 pontosra elõnyét a fõvárosi alakulat, ám ekkor végre a kanizsaiak is begyújtották a rakétákat. Agresszív védekezésbõl gyors támadásokat indítottak, s szinte mindegyiket kosárral fejezték be Bauszék, így eredtek nyomába a budaiaknak (30.p.: 61-56).
A záró negyedben még keményebb védekezéssel rukkolt elõ Kovács Nándor csapata, s mivel a cserelehetõségeit is jól használta ki, a 36. percben kiegyenlített (66-66). A hátralévõ négy percben a végig kiválóan játszó Hoffmann vezérelte kanizsaiak már fölényben játszottak, az õket elkísérõ lelkes szurkolók buzdítása közepette, a teljesen elfáradt hazaiakkal szemben.

A kissé szokatlan kezdõ ötössel felálló, Nealt nélkülözõ, ám a kettõs igazolással játszó Kertész Dánielt már a soraiban tudó KKK DKG-EAST a második félidõre látványosan feljavult, és újabb gyõzelmével biztosan õrzi vezetõ helyét a tabellán.