Kanizsa KK: Kiizzadt gyõzelem

Nem a legjobb elõjelekkel várta a vasárnap esti mérkõzést a listavezetõ kanizsai csapat, hiszen légiósa, Marcus Neal a szombati edzés elõtt bejelentette: Szlovákiába távozik. Ráadásul a sérült Beák és Kertész is civilben ült a kispadon, így meglehetõsen sok sebbõl vérzett Kovács Nándor csapata.

A gondok dacára villámrajtot vett a házigazda, s pontos támadásokkal öt perc alatt 13-0-ra elhúzott. Ekkor még kevesen gondolták, hogy alaposan meg kell izzadni a gyõzelemért.
A második negyedben már 12 ponttal járt elõrébb a dél-zalai együttes (16.p.: 37-25), mely ezután érthetetlenül leblokkolt. A következõ négy percben a vendégek egészpályás letámadása teljesen megzavarta a vendéglátókat, akik rengeteg labdát eladtak, s hibát hibára halmoztak. Ezt kihasználva a fõvárosi alakulat 41-41-re egyenlített, majd a félidõre hatpontos elõnyre tett szert (20.: 41-47).

Térfélcsere után, három labdaszerzésnek és gyors kosárnak köszönhetõen kiegyenlítettek Bauszék (47-47), de a továbbra is jól küzdõ látogatóknak sikerült a negyed végre visszaállítani a hatpontos vezetést (30. p.: 61-67).

A záró felvonásban hatalmas küzdelem zajlott a pályán, fokozatosan csökkent a két csapat közötti különbség, s a Hoffmann vezérelte gépgyáriak a 36. percben kiegyenlítettek (75-75). Az utolsó perceket jobban bírták a hazaiak, s így elmaradt a meglepetés.

A tartalékos KKK DKG-EAST ismét a jó hajrájának köszönhetõen nyert, s nehézségei ellenére is megerõsítette vezetõ pozícióját.

Kanizsa KK DKG-EAST - MAFC 89 - 84 (20-14, 21-33, 20-20, 28-17)