Kanizsa KK: Oda a hazai veretlenség

A négy közé kerülésre aspiráló, s ennek megfelelõen roppant motiváltan játszó SMAFC együttesével nézett farkasszemet a listavezetõ kanizsai gárda, mely Beák triplájával az elsõ percben még 3-0-ra vezetett - elõször és utoljára az elsõ félidõ során. A 6. percben már 9 pontos hátrányban (7-16) voltak a dekoncentrált hazaiak, akiknél ezúttal nem akadt vezéregyéniség, aki kirángatta volna a kátyúból a csapatot.

A második negyed elején már kétjegyűre nõtt a soproniak elõnye (12.p.: 19-29), még szerencse, hogy a kispadról érkezõ Tóth Olivér felpörgette az övéit (15.p.: 26-29). A félidõ hajrájában, Balogh zsinórban 7 pontot szerzett, a slusszpoén pedig Bausz utolsó másodperces triplája volt, ami egyben az egyenlítést is jelentette (20.p.: 36-36).

Térfélcsere után Bausz még bevágta a neki megítélt büntetõket, ám ebben a pontszegény tízpercben másnak már nem is lehetett örülni, hiszen a pályán lévõ dél-zalaiak a jobbnál-jobb helyzeteket is elpuskázták, az ajtó-ablak ziccereket is kihagyták (30.p.: 48-52).

A befejezõ etapban újra elmentek 10 ponttal a pontosabban célzó látogatók (33.p.: 48-58), amire egész pályás letámadást vezényelt Kovács Nándor edzõ. Balogh hárompontosával és szerzett labdából elért kosarával kezdte meg a felzárkózást a gépgyári alakulat (35.p.: 53-58), ám ezután hiába szerzett még két labdát, a játékvezetõk mindkétszer támadó hibát fújtak neki, s a találatát is érvénytelenítették. A hátralévõ idõben 12 büntetõhöz jutottak a soproniak, s ebbõl 9-et be is dobtak, így megérdemelt s váratlan sikert arattak.

A mérkõzés krónikájához hozzátartozik, hogy a hazaiak összesen 12 büntetõt elhibáztak, így eleve nem érdemeltek volna gyõzelmet. Mivel a rivális Veszprém és a Gyõr is vereséggel zárta a 19. fordulót, a KKK DKG-EAST továbbra is vezeti a Nyugati-csoport tabelláját.