Kanizsa KK: Szenzációs gyõzelemmel újra az élen

A Nyugati csoport csúcsrangadóját nagy érdeklõdés kísérte, szépen megtelt szurkolókkal a lelátó a tabella elsõ két helyén álló csapat találkozójára, pláne hogy a kanizsaiak egyetlen õszi vereségüket éppen Veszprémben szenvedték el.A várakozásnak megfelelõen, szoros küzdelmet hozott az elsõ negyed, mely minimális hazai elõnnyel zárult.
A következõ etapban felpörgette a játékot a gépgyári gárda, Hoffmann korlátlan úr volt a palánkok alatt, a lepattanók megszerzésében és a pontgyártásban egyaránt kimagasló teljesítményt nyújtott. A mezõnyben Beák és Balogh is felnõtt a feladathoz, így a 19. percben már két számjegyû volt a vendéglátók elõnye (44-33).
Fordulás után továbbra is jól védekeztek a folyamatosan cserélõ hazaiak, ám a két csapat közötti különbség nem nõtt számottevõen, mert a támadások befejezésébe többször is hibák csúsztak (30.p.: 62-52).
A záró negyedben kidomborodott, hogy Kovács Nándor edzõ kispadja nem csak hosszabb, de minõségibb is, így egy-kettõre húszpontos vezetésnek tapsolhaott a lelkes publikum (36.p.: 78-58). Igazi örömjáték folyt a pályán, s a kanizsaiak ilyen arányban is megérdemelten gyõztek, hálás közönségük vastapsával kísérve.
A vártnál simábban nyerte meg a csoport rangadóját, s vette vissza a vezetést a tabella élén a KKK DKG-EAST.