Kiütéses triplazápor

Egy-egy magasember sérülése miatt aggódhattak a két csapat szurkolói az első mérkőzést követően. A Székesfehérváron 79-71-re diadalmaskodó Olajban Báder Márton mindössze hat percet tudott a pályán tölteni, ám a hétfői derbin már tudta vállalni a játékot. Nem úgy Wayne Chism. A találkozó végén térdsérülést szenvedő fehérvári centerre nem számíthatott Dzunics Braniszlav.

Finoman szólva sem volt álomszerű az elődöntő második meccsének első negyede fehérvári szempontból. 10-9-nél Hollis távolijával még vezettek a vendégek, de a triplaparádét produkáló hazaiak megléptek. Trotter egymaga négyet vágott, Fodor pedig a negyed végén talált be szintén távolról (30-19). Álomrajtot vett tehát a címvédő és egészen kiváló dobóformát mutatva jelentősnek mondható előnybe került.