Könnyed Alba siker Debrecenben

Triplaparádéval folytatódott a mérkőzés a második negyedben: Supola hármasára még válaszolni tudott Schachtner (21-32), de utána beindult Hendlein is, a fehérvár bedobója kétszer is eredményes volt a 6,25-ön túlról. Rengeteg hibával játszott ekkor a Factum, a dobásaik sorra csorogtak le a gyűrűről, az Albacomp pedig kihasználta a lehetőséget és gyorsindításokkal, közte El-Amin kosaraival folyamatosan növelte lépésről lépésre az előnyét. A házigazdáknál Perrin-en kívül nem találta senki a ritmust, a félidőig összekapargatott 9 pontjával lett csapata legeredményesebbje, de sokat mondó adat, hogy míg a Factumnál négyen találtak a gyűrűbe 20 perc játék alatt, addig a tavalyi ezüstérmesnél nyolcan is feliratkoztak a góldobók közé. A félidő így fölényes Albacomp