Leányka út: nyugalom szigete - 29 pontos egri siker

Az elmúlt heti salgótarjáni botrányosra sikeredett HEPP-kupa döntőt követően az első idei hazai bajnokin a Tiszaújvárost fogadta az EKF-Eger-Hész csapata. A Leányka úti csarnokban lejátszott találkozón magabiztos játékkal 83-54-re nyert az egri csapat.

A vendégek 224 centiméteres centere Dalibor Micsics az első percekben még ránk ijesztett, de gyorsan átvette a vezetést a főiskolás együttes. A 10-15 pontos különbséget végig tartották Erdeiék. Váczi Péter edző bátran pályára küldte a teljes cseresorát, a kezdőcsapat tagjai 20-22 percet voltak a pályán. Az eredményen ez nem látszott meg, sőt.... A 3-4. negyedben egyre nőtt a különbség és végül 29 ponttal nyert az EKF. Különösen elemében volt Farkasinszki aki 12 pontjával és jó mezőnymunkával csapata legjobbja volt. A védekezés végig elsőrangú volt, rengeteg labdaszerzést láthattunk, mindkét palánk alatt egri fölény dominált. Az egri ultrák teremtette jó hangulatban jól indult a bajnoki év.

EKF-Eger-Hész - Tiszaújvárosi Tisza TV 83-54 (23-15, 18-16, 21-11, 21-12)