Megszorongattuk Szlovéniát

A tegnap Törökországtól három ponttal alulmaradó szlovénok ellen sokkal jobban kezdett a magyar csapat, mint egy nappal korábban a szerbek ellen. Az Obie Trottert immár a kezdőcsapatban tudó válogatott a honosított irányító kosarával 5-4-re vezetett. Az ezúttal szintén kezdő Tóth Ádám sajnos korán megkapta második hibáját, így érkezett Szabó Miklós a pályára. A negyed második felében átvette a mérkőzés irányítását Bozsidar Maljkovics együttese, a mieink sokat cserélve igyekeztek látótávolságon belül maradni – az első játékrészben már tízen is játéklehetőséghez jutottak (20-13).

A második negyed elején beragadt valamelyest a Zoran Dragic vezette szlovén csapat, így Vojvoda kosara egy jó magyar szakaszt indított útjára. Molnár András tripláját követően 20-18-nál időt is kért Maljkovics mester. Szabó Zsolt hármasával 21-20-nál a vezetést is sikerült átvennünk, de aztán megtörte öt perces kosárcsendjét Szlovénia. Az ex-paksi Jure Balazic, illetve a fiatalabb Lorbek, Domen pontjaival 10-0-s szakaszt produkáltak. A negyed végén Hanga Ádám is megszerezte első pontjait, de a szlovének végül biztosan tartották tíz pontos előnyüket a félidőig (41-31).