Megvan a kötelező győzelem

Sikerült a kötelező, de annál fontosabb győzelem a Kaszások ellen. A Mátét nélkülöző főiskolás csapatunk esélyt sem adott a vendégeknek, hiszen végig vezetve sikerült legyőzni őket.

A mérkőzés elején a sérült bedobónk helyett Klepej kapott lehetőséget a bizonyításra. Az első negyedben azonban Krasznai pörgött fel a legjobban, szinte húzta magával a csapatot, sőt az első 9 pontoból mind a 9-et, majd pedig a negyedben összesen 14 pontot szórt. Ennek ellenére az Óbudaiak jól tartották magukat, sőt 4 pontra is feljöttek a játékrész végére. A második tíz percben viszont feljavult védekezésünknek köszönhetően összesen 7 pontot sikerült engednünk az ellenfélnek, így kialakult félidőre a 18 pontos különbség. Krasznai mellett Zsemlye és Erdei is hasznos játékkal lépett elő. A második félidő elején azonban nem sikerült tartani ezt az iramot, sőt kicsit "álmosan" tértünk vissza a pályára, aminek következtében a harmadik etapot megnyerte a vendég csapat, de az előny továbbra is megnyugatató volt. A záró részben több cserével játszottunk, minden pályára lépő játékos élt a lehetőséggel és hozzátette azt a megfelelő teljesítményt, ami elegendő volt a csapat biztos sikeréhez. A végeredmény 81-63, ami egyben azt is jelenti, hogy az alapszakaszban a harmadik helynél rosszabb pozícióban nem végezhet a csapat.

EKF-Eger-HÉSZ SE - Óbudai Kaszások  81-63 (24-20, 21-7, 14-18, 22-18)

Eger: Erdei 14, Krasznai 26/6, Kováts 3, Zsemlye 9, Klepej 3. Cserék: Szerdahelyi 7, Szarvas 5/3, Baumann 5/3, Jakab 4/3, Gábriel 2, Dongó 2, Farkasinszki 1. Edző: Váczi Péter.

Kaszások: Dohár 19/3, Nagy 3, Kollár 2, Losonczy 2, Gáspár. Cserék: Horváth 10, Korona 8/3, Mesterházy 5/3, Szabó 5, Mike 5/3, Gáspár A. 4. Edző: Peremiczki István.