Nagy derbit nyert a Kecskemét

Egy -még az első felvonás végén Papp ellen meg nem ítélt szabálytalanságot követően technikaival ”jutalmazták" a bírák Ivkovics reklamálását, a vendégek kapitány pedig újra mehetett büntetőzni a második tíz perc kezdetén. Az egykori fehérvári nevelés, Wittmann Krisztián viszont tartotta Simon Balázzsal a lépést, így maradt a minimális hazai előny (21-19). Keller Ákos ezzel szemben nem érezte magát túl konfortosan a büntetővonalon, az amúgy távolról sem zavarba jövő válogatott center 1/5-el kezdte a találkozót, de sikeres közeli gólokkal javította hibáit. Közben Dénes begyűjtötte igen korán a harmadik személyijét, majd egy Supola hármassal meglépett a Fehérvár pár ponttal (25-28). A válasz azonnal érkezett Wittmanntól egy tripla formájában, ezután pedig mondhatni rákaptak a csapatok a távoli kísérletekre. Simon, Vukdainov és