Nagy kecskeméti pofon a KKK-nak

Mindkét együttes jó előjelekkel készülhetett a 13. fordulóból elhalasztott mérkőzésre. A házigazda kecskemétiek három győzelemmel a hátuk mögött készülhettek, míg a Kaposvár legutóbb a Nyíregyházát verte magabiztosan és a kupában is továbbléptek. A vendégek kerete ráadásul a visszatérő Dávid Gergellyel is bővült.

A folytatásban már 13 pontra is hízott a hazaiak előnye Kelley két duplája után. A kaposváriak saját dolgukat is megnehezítették, hiszen pocsékul dobták a büntetőket, Raivio egymaga hármat hibázott el. Sőt egy támadófault után Lekli a 13. percben begyűjtötte 3. hibáját. Fekete Ádám a negyed derekán unta meg csapata vesszőfutását, Csorvási sokadik könnyű kosara után időt kért (36-21). Fey sportszerűtlen hibáját 5 ponttal büntették a hazaiak, Hegedűs triplájával húszra nőtt a