Nem megy a Kecskemét ellen

Idei 3. vereségét szenvedte el csapatunk a Kecskemét otthonában, miután az alapszakasz 19. fordulójában 91-82-re kapott ki.

Nagyon elszántan és bosszúra éhesen érkezett csapatunk a „hírös” városba, hiszen az őszi hazai vereségért való visszavágás volt a fő cél, ezen kívül az alapszakasz vége felé érve mindenképp értékes már minden győzelem.

Továbbra is Máté nélkül léptünk a pályára, akit ma Szarvas helyettesített a kezdő csapatban. Az ellenfél nagy iramban kezdte a mérkőzést, de mi sem adtuk könnyen magunkat és 5 perc játék után még meg is volt a vezetés, 15-17. Azonban a negyed végére sajnos sikerült egy 4 pontos hátrányt összedolgozni. A második játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok, végig vezetett az ellenfél, de a különbség stagnálni látszódott. Az első félidőben jól játszottuk meg a centereinket, akik 18 pontot szorgoskodtak össze, míg a másik oldalon Jakab hármasai okoztak fejfájást az egrieknek. A meccs első felében nagyon pontosan céloztak a csapatok, mindkét oldal 60% felett tüzelt mezőnyből.

A félidei 4 pontos hátrány után kissé álmosan kezdtük a 3. negyedet, közel 4 percig nem született kosár egri oldalon, így a fiatal kecskemétiek már 8-10 pontra is megléptek. Nem sikerültek a kinti dobásaink ezek után sem, így a felzárkózás csupán -7 pontra volt elég. A záró játékrész elején ügyes játékkal és jó védekezéssel sikerült átvennünk újra a vezetést egy ponttal. Lendületben volt ekkor a csapat, amit egy téves (a mérkőzés után a játékvezetők által is elismert) bírói ítélet - Erdei ellen félpályán, szándékosan elkövetett fault-ot sima személyi hibának fújtak – rontott el, hiszen ekkor akár 3-5 pont előnyre is szert tehettünk volna, ehelyett viszont a támadásunk sikertelensége után ismét visszavette az ellenfél a vezetést. Ezt a vezetést többet ki sem adták a kezükből, a döntő pillanatokban nem sikerültek a ziccereink, sőt a védelem sem remekelt, mivel több támadó lepattanót is engedtünk ekkor a Kecskemétnek. A játék végi büntetőpárbaj által sem sikerült komolyabban közelebb kerülni, így sajnálatos módon begyűjtöttük idei 3. vereségünket is, ráadásul úgy, hogy ebből 2 a Kecskemét ellen esett meg.

Ezzel a vereséggel, és az MTK-Törökbálint tiszaújvárosi győzelmével elvesztettük eddigi vezető pozíciónkat, így a 2. helyen várjuk a jövő hétvégi fordulót.

Kecskeméti Főiskola – EKF-Eger-HÉSZ SE 91-82 (33-29, 21-21, 14-11, 23-21)

Kecskemét: Mészáros 22, Puszta 20, Lakits 10/3, Gruda 8, Pongó M. 7. Cserék: Jakab 11/9, Pongó 11, Kovács 2. Edző: Forray Gábor.

Eger: Krasznai 26/6, Erdei 18/3, Kováts 14, Szarvas 6/3, Zsemlye 6. Cserék: Klepej 5/3, Baumann 4, Gábriel 3/3, Szerdahelyi, Farkasinszki. Edző: Váczi Péter.