Nem sikerült meglepetést okozni, harmadik helyért játszunk

Ma délután vette kezdetét a Dobó István Kupa a Leányka úton. A felkészülési szakaszban járó csapatok közül egyedül az Eger szerepel a másodosztályban, míg a Debrecen, a Jászberény és a bajnok Szolnok az első osztályból érkezett.

A nyitó mérkőzésen a Jászberény mérkőzött a debreceni együttessel. 35 percig ki-ki meccset vívott egymással a két fél, de ezután a cívisvárosiak hajráztak jobban és a pontszegénynek mondható mérkőzésen már „aranyat ért” a tíz egység körüli különbség a mérkőzés vége felé. Így a Factum Sport a döntőbe jutott, míg a jászsági alakulat a harmadik helyért küzdhet holnap.

Jászberényi KSE - Factum Sport Debrecen 59-67 (21-18, 14-20, 17-9, 7-20)

Jászberény: Szabó P. 7/3, László 7/6, Horti 6, Dramicsanyin -, Szögi 6. Csere: Molnár B. -, Rac -, Madár 14, Török 7, Varga I. 3/3, Solevic 9.

Debrecen: Helmeczi 8, Pék 5/3, Cseh 10/3, Varga Á. 6/3, Carter 16. Csere: Papp T. 15/3, Balogh 2, Kovács I. 5, Vas V. 4.

A fenti csapatok ellenfelei a házigazda Eger és a Szolnok közül kerültek ki. A „bajnok” mondhatni bajnokhoz méltóan kezdte meg a mérkőzést, kissé állva hagyták az egrieket. Sajnos hamar kiütközött a két csapat közötti osztálybeli különbség, és habár néha felzárkózni látszott Dobó legénysége az Olaj mindig, és egyre jobban vissza tudott vágni. A különbség így a végére tetemesnek mondható, de ne felejtsük el, hogy az EKF-esek alig pár napja fogtak labdát a kezükbe. Ezt, és az ellenfél csapat névsorát és eredményeit figyelembe véve gyakorlatilag kijelenthető, hogy tisztesen helyálltak az egriek és a felkészülésük fontos eleme lett ez a mérkőzés.

EKF-Eger-HÉSZ SE – Szolnoki Olaj KK 66-97 (15-31, 12-16, 17-27, 22-23)

Legjobb dobók: Krasznai 19/3, Máté 18/9 illetve Báder 20, Gay 16/12, Soós 10/3, Grebenár 10.

A vasárnapi döntőben így Factum Sport Debrecen – Szolnoki Olaj KK (18:00), míg a harmadik helyért Jászberényi KSE – EKF-Eger-HÉSZ SE (16:00) mérkőzéseket rendeznek. Az eredményhirdetés 20:15-kor kezdődik.