Nincsen még vége!

Képes lesz-e a Falco megakadályozni a Szolnok rájátszásban nyújtott menetelesét, vagy bajnokot avatnak a csütörtöki napon Szombathelyen? Ez volt a legnagyobb kérdés a bajnoki finálé harmadik mérkőzése előtt. A címvédő Szolnoki Olaj a második összecsapás második félidejében óriási rohamot produkálva tudott győzni. A Falco egy jó hírrel hangolódhatott a találkozóra, hiszen ahogyan az várható volt Kálmán László ezúttal már tudta vállalni a játékot.

Az eddigi hagyományaihoz hűen kezdte a meccset az Olaj, Trotter triplájára azonban igen hamar érkezett Szabó Zsolt válasza. Szikrázó harcok folytak a palánkok alatt, a szolnokiak ismét több támadólepattanót szedtek, de Szabó 2+1-ével mégis már egyenlő volt az állás (13-13). Komoly gondot jelentett viszont a hazaiaknak, hogy Pantelics már az 5. percben megkapta a 2. személyi hibáját. Trotter remek dobóformát fogott ki, hiszen az első negyedben beszórta harmadik hármasát. A játékrész végén Kálmán éppen tőle lopott szemfülesen labdát: ziccere és Will 2+1-e után így szombathelyi vezetéssel mentek pihenőre a csapatok (26-25).

Az első negyed dobópárbaja után úgy festett a folytatásban már igyekeztek nagyobb hangsúlyt fektetni a felek a védekezésre. Trotter ugyan újabb hármast dobott, de Timberlake pontjait követően 33-28-as állásnál Pór Péter kért időt. Will futtában dobott palánkos triplája is jelezte: lendületben van a Falco. Pantelics is