Sima győzelem a DEAC ellen

Teljesen megérdemelten aratott győzelmet csapatunk a Debrecen otthonában az alapszakasz 15. fordulójában.

Mint azt a mérkőzés előtt is tudtuk egy igen fiatal és tehetséges csapat lesz a vendéglátónk, akik igaz már okoztak meglepetést otthon, mégis az alsóházban foglalnak helyet a tabellán. A mérkőzést ennek ellenére a hazaiak kezdték jobban, akik már 8-2-re is vezettek. Az Eger láthatóan még nem melegedett bele a mérkőzbe, azonban a kezdeti nehézségek után magára talált az EKF és habár csak pár ponttal, de átvette a vezetést a negyed végére. A második negyedben már teljes mértékben kijött a különbség a két csapat között. Máté hárompontosainak, valamint Kováts ügyes palánk közeli megoldásainak köszönhetően  A félidőre így már 19 pont volt a két együttes között.

A harmadik negyedben minden ott folytatódott, ahol abbamaradt. A fiatal debreceniek nem találtak ellenszert védekezésben, és habár Nagy révén többször is a gyűrűbe találtak ez kevés volt a felzárkózáshoz. Az utolsó negyedben az egyetlen kérdés már csak az volt, hogy elérik-e a Hészesek a 100 pontos határt, illetve, hogy mennyi lesz a differencia. Nos, az első nem sikerült, de a különbség (27 pont) így is tetemesnek mondható. A DEAC ellen egyébként mindenki pályára lépett egri oldalról és most is jól teljesítettek a csere emberek. A végeredmény: 65-97.

DEAC - EKF-Eger-HÉSZ SE 65-97 (12-17, 16-30, 17-27, 20-18)

DEAC: Nagy Sz. 19, Nagy B. 8, Gál 5/3, Kiss 2, Damu 2. Cserék: Asztalos 13/6, Marosi 6, Nagy B. 6/6,  Bak 4.

Eger: Máté 22/12, Erdei 13/6, Kováts 13, Krasznai 6, Zsemlye 6. Cserék: Szerdahely 12, Szarvas 9/3, Klepej 5/3, Farkasinszki 4, Dongó 2, Jakab, Baumann. Edző: Váczi Péter.