Söpréssel döntőben a Szolnoki Olaj!

Győzelem vagy mindennek vége. Így készülhetett az elődöntő harmadik mérkőzésére az Albacomp együttese, amely 0-2 után hazai pályán az életben maradásért küzdött a címvédő Olaj ellen. Örömteli volt fehérvári szempontból, hogy Wayne Chismre ezúttal már számíthatott Dzunics Braniszlav. A vendégeknél ezúttal Soós Gábor kapott helyet a kezdőcsapatban.

Ezúttal nem úgy ment a tripladobás a vendégeknek, mint az első két meccsen, Trotter kihagyott hármasával csupán 1/10 volt a mutatójuk. De néhány előkészítetlen hazai vállalás után Horváth ziccerével közelített az Olaj (32-20). Keller nagy zsákolása az egyetlen hazai kosarat jelentette a negyed öt és fél percében. De a Szolnok is csupán ötig jutott ennyi idő alatt. Pór Péter unta meg csapata szenvedését főleg támadásban.