Sűrűsödik a mezőny

Jól kezdtek a vendégek, végig vezették az első negyedet, de végül csak egy Kwame Brown zsákolásnak köszönhették 26-25-ös előnyüket. A második felvonás elején sem volt semmi probléma, de 30-25 után benyeltek egy 9-0-s Suns rohamot, itt főleg az újonc Markieff Morris jó, sokoldalú és hasznos játéka volt feltűnő. Egyszer ugyan egyenlítettek még a vendégek, de a vezetést már nem sikerült átvenni, 51-47-es hazai vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok. Fordulás után két Curry tripla után hiába jött az időkérés, McGuire pontjaival 51-55 lett az állás, de ekkor vezetett utoljára a Warriors, egy újabb hazai, ezúttal 19-6-os futás megpecsételte sorsukat. A harmadik felvonás vége hiába sikerült jobban a Golden State-nek, három egységgel