Sztárcsapatok szomorú hétvégéje

Újabb érdekes fordulón van túl az Adria-Liga mezőnye. Fekete napjuk volt a sorozat neves, jelenlegi vagy korábbi sztárcsapatainak, hiszen a Partizan, a Cibona és az Olimpija is kikapott, ez utóbbit a legutóbbi is túlórában diadalmaskodó Helios verte szintén hosszabbítás után. Nyert viszont, s ezzel véget vetett a nyolc mérkőzésen át tartó vereségsorozatának a Hemofarm.

Zlatorog Crvena Zvezda 56-70 (13-12, 14-20, 17-24, 12-14)
Megint a jó védekezésének köszönhetően nyert a Zvezda. A vendégek nehezen pörögtek fel, s a küzdelmes nyitó negyed után még a hazai együttes vezetett, ám utána hatékonyabb, pontosabb lett a szerb gárda támadójátéka. A két középső szakaszban a Zvezda a maga javára fordította a meccset, s összességében magabiztosan nyert a sereghajtó otthonában.
Érdekességek a statisztikából.
Zlatorog: Skific (16 p., 4/5 dupla, 0/2 tripla, 8/10 bünt, 6 lep.), Omic (4/4 dupla, 4/4 bünt., 8 lep., 4 ea.), Grujev (11 perc, 10 p., 1/2 dupla, 2/2 tripla és bünt., 2-2 gp., szerz. és ea.).