A Thunder elsöpörte a Lakerst

Oklahoma City Thunder-Los Angeles Lakers 119-90

Nagy verésbe futott bele az első meccsen a Lakers, pedig nem kezdtek rosszul a vendégek: 18-14-re vezettek 5 perc elteltével. Metta World Peace szinte leírhatatlan méretű füttyöt és pfújolást kapott (néhány hete szinte letaglózta James Hardent, a Thunder egyik ászát) – ám mindez nem zavarta, két hárompontost is elsüllyesztett ebben az időszakban, mellette Bynum is jól dobott.

Ekkor azonban elkezdődtek a csereberélések, a Thunder pedig a kispadosaira építve villámgyorsan átvette a vezetést a negyed végére, majd a második játékrész első felében 10 pont fölé is tornázta a különbséget a hazai gárda (44-31) – pedig a kezdőötös szinte minden tagja a padon pihent. A Lakersnél hiába tért vissza ekkor a kezdőcsapat, kissé enerváltan mozogtak, és sok elképzelés sem volt a játékukban, miközben a túloldalon a Durant-Westbrook páros (különösen utóbbi) kénye-kedve szerint dobálhatta a pontokat, sok ellenállásba nem ütköztek.

A második félidő elején aztán a 15 pontos fórt 9-0-s rohanással tetézte a Thunder, a lényegi kérdések így hamar eldőltek,