Török bajnokság: Megvannak a döntősök

A Török Kosárlabda-bajnokság elődöntőit 1-1-es állásnál hagytuk ott. Nos a három győzelemig tartó párharcok méltónak bizonyultak a liga színvonalához...

Besiktas (4) – Galatasaray (1) 74-65

A Galata végig csak futott az eredmény után. A fordulást követően tíz pontnál közelebb szinte egyetlen alkalommal sem kerültek. A házigazda remekül dobta büntetőket és a támadó-lepattanók terén is felülmúlta ellenfelét. David Hawkins (21 pont 7 lepattanó) meccsről-meccsre egyre jobb formát mutat, s hiába veszi ki nagyszerűen a játékból Pops Mensah-Bonsut  az alapszakaszgyőztes, mindig van olyan aki felnőjön az amerikai mellé. Ezúttal Ersin Dagli (16 pont 6 lepattanó) és Carlos Arroyo (16 pont) játszott nagyot, így hiába küzdött Boris Savovic (16 pont 7 lepattanó) és Nihad Djedovic (16 pont 6 lepattanó) lépéselőnybe került a friss Eurochallange győztes.

Besiktas (4) – Galatasaray (1) 84-73

A Galata tudta, hogy ezt a mérkőzést muszáj megnyernie a versenyben maradásért, ennek megfelelően remekül kezdték a találkozót. Az első két negyedben az történt a pályán amit ők akartak, kezükben tartották az irányítást, de előnyük 5-6 pontnál sohasem duzzadt nagyobbra. A fordulás után éledezni kezdett a házigazda, tisztában voltak vele, hogyha nem akarnak a Galata otthonába visszamenni, akkor most kell lezárniuk a párharcot. Ennek fejében 26-14-re nyerte a Besiktas az utolsó negyedet, nagy meglepetésre elütve a továbbjutástól az alapszakaszgyőztest. Hazai oldalon David Hawkins (24 pont 6 lepattanó) és Carlos Arroyo (23 pont 4 lepattanó 6 gólpassz), míg a vendégeknél Nihad Djedovic (19 pont 5 lepattanó 4 gólpassz) és Jamon Lukas