U16 - A bronzért játszhatunk!

Ponterős játékkal nyitotta meg a találkozót a belga nemzeti együttes. Két minutum elteltével 0-5 állt az eredményjelzőn, ezzel egy időben megszületett a találkozó első triplája is, melyet ellenfelünk irányítója, Benzouien szerzett. Sok támadólepattanót hagytunk a belgánknak, szerencsére a második esélyekkel nem igazán tudtak élni. Golomán szerezte első hat pontunkat és a negyed derekára felzárkóztak a fiúk. (6-7) Védekezésben sikerült rendezni a sorokat, és ha már az ellen több mint három percen át gólképtelen volt, legalább a faltokat gyűjtötték. Golomán pontjainak sorába Nagy szólt bele egy büntetővel, majd ismét a körmendi center büntetőzhetett, Antóni pedig hosszú percek után újra magyar mezőnykosarat jegyzett a statisztikába. A belgák két afrikai származású játékosa (Kayembe-Milongo és Kanda-Kanyinda) a palánkok alatt kemény feladat elé állította a magyar fiúkat. Hiába voltak azonban lepattanózásban enyhe fölényben a sötét mezesek, Kovács Bence első pontjaival nálunk